Wsparliśmy w edukacji już 1200 dzieci Wesprzyj online

Wspieramy rozwój technologiczny
dzieci wykluczonych cyfrowo

KIM JESTEŚMY?

Wg raportu NIK, 82% procent wychowanków domów dziecka nie potrafi się usamodzielnić po opuszczeniu placówki i wraca do patologicznych środowisk. Jako Fundacja Sarigato prowadzimy projekt Hakersi, w którym rozwijamy kompetencje cyfrowe dzieci i młodzieży. Wszystko po to, by pomóc im znaleźć dobrą pracę i wyrwać się z trudnych i patologicznych środowisk.

W projekcie Hakersi wspieramy rozwój dzieci wykluczonych cyfrowo. Pomagamy potrzebującym dzieciakom
w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

CO ROBIMY?

Inspirujemy do nauki i poznawania świata nowych technologii. Przekazujemy komputery do nauki, organizujemy warsztaty i sesje inspiracyjne, organizujemy Hakersowe Korki – zdalne korepetycje z przedmiotów szkolnych, prowadzimy zdalne kursy z nowych technologii – programowania, grafiki komputerowej czy angielskiego, prowadzimy mentoring i pomagamy wejść na rynek pracy.

Docieramy do dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych, rodzin uboższych i wszelkich środowisk dysfunkcyjnych. Pomagamy także uchodźcom z Ukrainy.

Dzięki ponad setce firm półtora tysiąca komputerów trafiło do rodzin wykluczonych cyfrowo. Ponad 400 wolontariuszy spędziło łącznie piętnaście tysięcy godzin nauki by wesprzeć w edukacji ponad tysiąc dzieci z trudnych środowisk.

Jak możesz pomóc?

Jeśli czujesz, że w życiu potrzebujesz czegoś więcej niż zwykłej szarej rutyny – sen, praca, jedzenie – to chcemy Cię prosić o pomoc.

Poszukujemy wolontariuszy, którzy pomogą nam usunąć “bugi” z systemu usamodzielniania dzieci i uratować przynajmniej garstkę z nich.

Zostaw nam swojego maila, a pokażemy Ci co i jak możesz robić. Nie musisz mieć doświadczenia, szczególnych umiejętności ani podejścia do dzieci. Mamy skrypty, wsparcie pedagoga i cudowny team, który pomoże Ci odnaleźć się na drodze pomagania.


  Kogo szukamy?

  Pracuj z potrzebującymi dzieciakami dając im szansę na lepszą przyszłość. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie. Zapewniamy szkolenia dydaktyczne, pedagogiczne, merytoryczne.

  Możesz działać jako:

  Trener na kursach

  Prowadź zdalne zajęcia technologiczne dla dzieci z zaproponowanej przez siebie tematyki lub technologii, przez min. 1 semestr, raz w tygodniu w godzinach popołudniowych.

  Korepetytor

  Pomagaj w bieżącej nauce szkolnej z przedmiotów, w których dobrze się czujesz. Zajęcia stacjonarne lub zdalne minimum raz w tygodniu.

  Trener na warsztatach

  Prowadź szkolenie, warsztat, opowiedz o tym co robisz! Intensywność i forma warsztatu zależy od prowadzącego.

  Mentor

  Pracuj indywidualnie z wyjątkową osobą, która posiada duży potencjał i ponadprzeciętną chęć do nauki. Tematyka i częstotliwość dobierana indywidualnie.

  To jak? Przekonaliśmy Cię trochę?

  Twoje zgłoszenie NIE JEST DEKLARACJĄ! Jedynie sygnałem dla nas, że jesteś zainteresowany. Pozwól nam zainspirować Cię do pomagania. Sam zdecydujesz kiedy i jak się zaangażować.

  Zostaw kontakt do siebie, odezwiemy się niebawem 😉  


   Hakersowe Historie i Inspiracje

   Chcesz pomóc a nie masz czasu? Wesprzyj dzieciaki finansowo. Środki przeznaczamy na Hakersowe nagrody, sprzęt dla placówek czy opłacanych trenerów gdy brak wolontariuszy. Uśredniliśmy ile kosztuje nas przygotowanie dzieciom nauki. Zerknij:

   41,20 zł 1 godzina nauki 
   144,80 zł 1 miesiąc nauki
   1513,27 zł 1 rok nauki

   Możesz wpłacić na naszą
   Hakersową zrzutkę:

   Przelej na konto:

   Fundacja Sarigato
   ul. Biała Droga 13, 30-327, Kraków
   Numer konta: 64 1160 2202 0000 0003 0400 5412
   w tytule przelewu: Pomoc Hakersom

   Dla wpłat z zagranicy:
   IBAN: PL 64 1160 2202 0000 0003 0400 5412
   Kod SWIFT banku: BIGBPLPW