Szkoła 3.0 staje się społecznością Hakersów

Logo Szkola 3.0 Line Logo Hakersi

Od 2016 roku wspieramy potrzebujące dzieci w usamodzielnianiu się przez naukę programowania i robotyki. Dlaczego? Bo mają spore trudności w wejściu na rynek pracy i samodzielnym utrzymaniu się, a branża IT jest dla nich szansą. Według raportu Najwyższej Izby Kontroli z 2015 roku 82% wychowanków domów dziecka nie potrafi się usamodzielnić. Jednocześnie w polskiej branży IT brakuje 50 000 specjalistów, a średnie zarobki juniora netto wynoszą 4 341 zł (raport Bulldogjob 2020).

Do tej pory działaliśmy tylko lokalnie w Krakowie i Trójmieście.

2017 / 2018

72 dzieci

142h zajęć

Arrow

2018 / 2019

235 dzieci

2188.5h zajęć

Arrow

2019 / 2020

516 dzieci

6442h zajęć

Te liczby pokazują nam, że to ma sens! I chcemy wspierać coraz więcej osób. Byłoby ekstra, gdyby każde potrzebujące dziecko w Polsce miało szansę podjąć się nauki programowania i zmienić swoją przyszłość, prawda?

rebranding1
rebranding1

Dlatego rozwijamy się na całą Polskę.

W pewnym momencie poczuliśmy, że Szkoła 3.0 nie oddaje w pełni tego, co chcemy tworzyć. Z kilku powodów ta nazwa już do nas nie pasuje:

nie jesteśmy (i nie chcemy być!) jednym miejscem, budynkiem jak szkoła, do której przychodzi się na długie zajęcia,

opieramy się na nowych technologiach. Wiemy, jak szybko się rozwijają, więc to, co jeszcze kilka lat temu nazywano generacją 3.0, dziś już nowością nie jest. A my idziemy z duchem czasu, bo wierzymy, że nowe technologie to szansa i przyszłość,

i wreszcie całkowicie prozaiczny powód - trudno nas znaleźć w sieci! Przez cyfry w nazwie nie zawsze można nas dobrze oznaczyć w social mediach, a w wyszukiwarce częściej pojawiają się tradycyjne szkoły.

Kim są Hakersi?

To społeczność, która przez naukę programowania i robotyki wspiera dzieci w usmodzielnianiu się i wejściu na rynek pracy. Po to, by zmieniły swoją przyszłość na lepsze. Wyznajemy ideę life-hackingu, czyli ułatwiania i usprawniania sobie życia. A w naszym przypadku dzieje się to przez szybki rozwój i zdobycie dobrze płatnej pracy w branży IT. Ponadto uważamy, że każdy powinien mieć takie same szanse. I każde dziecko, które podejmuje się zmienić swoją przyszłość, jest dla nas superbohaterem.

Hakowanie to - zgodnie z definicją - poprawianie systemu dzięki dużym umiejętnościom informatycznym. My chcemy wspierać dzieci, aby poprawiły system, w którym się znalazły.

Supermocami naszych podopiecznych są więc umiejętności i wiedza programistyczna. Dlatego symbolem Hakersów, podobnie jak w Szkole 3.0, jest mózg. Dodatkowym elementem jest natomiast maska - atrybut każdego superbohatera.

Każdy może dołączyć do naszej społeczności, by wspierać Hakersów - jako nauczyciel, mentor, sponsor nauki lub by pomóc nam po prostu w działaniach operacyjnych.

Maska