Kto może dołączyć?
Naszymi podopiecznymi są dzieciaki przebywające w, domach dziecka, rodzinach zastępczych, w pieczy zastępczej oraz uczęszczające do różnego rodzaju placówek wsparcia dziennego
Jesteś opiekunem, członkiem rodziny zastępczej lub wychowawcą? Chcesz dowiedzieć się więcej?
Wyślij do nas maila lub skontaktuj się bezpośrednio z Dorotą Niedzielą, możesz także zajrzeć na naszego Facebooka i wysłać nam tam wiadomość.
Kursy, korepetycje oraz mentoring – uczestników rekrutujemy we wrześniu, te zajęcia prowadzimy w trakcie całego roku szkolnego.Warsztaty oraz sesje inspiracyjne organizujemy okazjonalnie i przesyłamy o nich informacje naszym Hakersom.
Jak możesz skorzystać??
Pracujemy z dzieciakami dając im szansę na lepszą przyszłość.

Sprzęt do nauki
Z pomocą SuperBohakerów – firm, które przekazują nam komputery, możemy je naprawić, wymienić dyski i dostarczyć naszym Hakersom, którym pomogą w nauce i zdobywaniu nowych komptenecji.

Kursy nowych technologii
Uczestniczcie w zdalnych zajęciach technologicznych przez min. 1 semestr, raz w tygodniu w godzinach popołudniowych.

Korepetycje
Pomagamy w bieżącej nauce szkolnej z przedmiotów, w których Hakersi nie czują się dobrze. Zajęcia stacjonarne lub zdalne minimum raz w tygodniu.

Warsztaty i sesje inspiracyjne
Uczestnicz w szkoleniach, warsztatach, spotkaj się z SuperBohakerami na codzień pracującymi w branży IT!
Intensywność i forma warsztatu zależy od prowadzącego.

Program mentoringowy
Organizujemy program mentoringowy dla wyjątkowych Hakersów, którzy posiadają duży potencjał i dużą chęć do nauki. Tematyka i częstotliwość dobierana indywidualnie.
Ważne informacje
- Zajęcia, sesje, korepetycje i warsztaty odbywają się zarówno w trybie zdalnym (który preferujemy, bo nasi prowadzący pochodzą i mieszkają na całym świecie), ale także okazjonalnie organizujemy wydarzenia stacjonarnie.
- Częstotliwość korepetycji i kursów ustala się indywidualnie w zależności od potrzeb i możliwości prowadzących.
- Pozostajemy w ciągłym kontakcie telefonicznym lub mailowym z placówkami i opiekunami.
- Po każdym zakończonym semetrze, oraz na koniec roku szkolnego, organizujemy Galę Hakersów, na którą zapraszamy uczestników, opiekunów, prowadzących i firmy. Omawiamy rezultaty naszej pracy, a także nagradzamy najwytrwalszych i najpilniejszych Hakersów.
Gala Hakersów
To cosemestralna uroczystość podsumowująca kończący się semestr lub rok nauki. To także okazja do lepszego poznania się nawzajem i wymiany przemyśleń i reflekcji. Poniżej dwie wypowiedzi uczestników gali podsumowującej rok szkolny 2021/2022.

KIM JESTEŚMY?
W projekcie Hakersi wspieramy rozwój dzieci wykluczonych cyfrowo. Pomagamy potrzebującym dzieciakom
w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.
Wg raportu NIK, 82% procent wychowanków domów dziecka nie potrafi się usamodzielnić po opuszczeniu placówki i wraca do patologicznych środowisk. Jako Fundacja Sarigato prowadzimy projekt Hakersi, w którym rozwijamy kompetencje cyfrowe dzieci i młodzieży. Wszystko po to, by pomóc im znaleźć dobrą pracę i wyrwać się z trudnych i patologicznych środowisk.
CO ROBIMY?
Inspirujemy do nauki i poznawania świata nowych technologii. Przekazujemy komputery do nauki, organizujemy warsztaty i sesje inspiracyjne, organizujemy Hakersowe Korki – zdalne korepetycje z przedmiotów szkolnych, prowadzimy zdalne kursy z nowych technologii – programowania, grafiki komputerowej czy angielskiego, prowadzimy mentoring i pomagamy wejść na rynek pracy.
Docieramy do dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych, rodzin uboższych i wszelkich środowisk dysfunkcyjnych. Pomagamy także uchodźcom z Ukrainy.
Dzięki ponad setce firm półtora tysiąca komputerów trafiło do rodzin wykluczonych cyfrowo. Ponad 400 wolontariuszy spędziło łącznie piętnaście tysięcy godzin nauki by wesprzeć w edukacji ponad tysiąc dzieci z trudnych środowisk.

Hakersowe aktualności
Gen Z a społeczna odpowiedzialność biznesu: Razem z Hakersami walczyć z wykluczeniem cyfrowym dzieci
W dobie globalnych wyzwań, takich jak zmiana klimatu, nierówności społeczne czy problemy związane z zasobami naturalnymi, coraz większą rolę odgrywa społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR). Właśnie dla pokolenia Z, czyli młodych ludzi urodzonych między 1997 a 2012...
Konferencja Polka XXI Wieku: Inspirujące Spotkanie Liderów, Rozwój i Równy Start dla Kobiet w Polsce
Konferencja "Polka XXI wieku" to wyjątkowe wydarzenie w Polsce, które zgromadziło wspaniałe kobiety - menadżerki, aktywistki, ekspertki oraz przedstawicielki administracji. Wszystkie one spotkały się, aby porozmawiać o kluczowych sprawach dotyczących Polek i kobiet na...
Generacja Z i wartości CSR – dlaczego firmy muszą działać zgodnie z nowymi trendami społecznymi
Generacja Z, czyli osoby urodzone po 1996 roku, stanowi już znaczącą część rynku pracy i konsumpcji. To pokolenie, które charakteryzuje się wysoką świadomością społeczną i zaangażowaniem w różnego rodzaju inicjatywy na rzecz środowiska, społeczeństwa czy równości....
Fundacja Sarigato
ul. Biała Droga 13, 30-327, Kraków
Numer konta: 64 1160 2202 0000 0003 0400 5412