Wsparliśmy w edukacji już 1200 dzieci Wesprzyj online

Kto może dołączyć?

Naszymi podopiecznymi są dzieciaki przebywające w, domach dziecka, rodzinach zastępczych, w pieczy zastępczej oraz uczęszczające do różnego rodzaju placówek wsparcia dziennego

Jesteś opiekunem, członkiem rodziny zastępczej lub wychowawcą? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wyślij do nas maila lub skontaktuj się bezpośrednio z Dorotą Niedzielą, możesz także zajrzeć na naszego Facebooka i wysłać nam tam wiadomość.

Kursy, korepetycje oraz mentoring – uczestników rekrutujemy we wrześniu, te zajęcia prowadzimy w trakcie całego roku szkolnego.Warsztaty oraz sesje inspiracyjne organizujemy okazjonalnie i przesyłamy o nich informacje naszym Hakersom.

+48 507 127 402

Hakersi na Fb

YouTube

Jak możesz skorzystać??

Pracujemy z dzieciakami dając im szansę na lepszą przyszłość.

Sprzęt do nauki

Z pomocą SuperBohakerów – firm, które przekazują nam komputery, możemy je naprawić, wymienić dyski i dostarczyć naszym Hakersom, którym pomogą w nauce i zdobywaniu nowych komptenecji.

Kursy nowych technologii

Uczestniczcie w zdalnych zajęciach technologicznych przez min. 1 semestr, raz w tygodniu w godzinach popołudniowych.

Korepetycje

Pomagamy w bieżącej nauce szkolnej z przedmiotów, w których Hakersi nie czują się dobrze. Zajęcia stacjonarne lub zdalne minimum raz w tygodniu.

Warsztaty i sesje inspiracyjne

Uczestnicz w szkoleniach, warsztatach, spotkaj się z SuperBohakerami na codzień pracującymi w branży IT!
Intensywność i forma warsztatu zależy od prowadzącego.

Program mentoringowy

Organizujemy program mentoringowy dla wyjątkowych Hakersów, którzy posiadają duży potencjał i dużą chęć do nauki. Tematyka i częstotliwość dobierana indywidualnie.

Ważne informacje

  • Zajęcia, sesje, korepetycje i warsztaty odbywają się zarówno w trybie zdalnym (który preferujemy, bo nasi prowadzący pochodzą i mieszkają na całym świecie), ale także okazjonalnie organizujemy wydarzenia stacjonarnie.
  • Częstotliwość korepetycji i kursów ustala się indywidualnie w zależności od potrzeb i możliwości prowadzących.
  • Pozostajemy w ciągłym kontakcie telefonicznym lub mailowym z placówkami i opiekunami.
  • Po każdym zakończonym semetrze, oraz na koniec roku szkolnego, organizujemy Galę Hakersów, na którą zapraszamy uczestników, opiekunów, prowadzących i firmy. Omawiamy rezultaty naszej pracy, a także nagradzamy najwytrwalszych i najpilniejszych Hakersów.

Gala Hakersów

To cosemestralna uroczystość podsumowująca kończący się semestr lub rok nauki. To także okazja do lepszego poznania się nawzajem i wymiany przemyśleń i reflekcji. Poniżej dwie wypowiedzi uczestników gali podsumowującej rok szkolny 2021/2022.

KIM JESTEŚMY?

W projekcie Hakersi wspieramy rozwój dzieci wykluczonych cyfrowo. Pomagamy potrzebującym dzieciakom
w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Wg raportu NIK, 82% procent wychowanków domów dziecka nie potrafi się usamodzielnić po opuszczeniu placówki i wraca do patologicznych środowisk. Jako Fundacja Sarigato prowadzimy projekt Hakersi, w którym rozwijamy kompetencje cyfrowe dzieci i młodzieży. Wszystko po to, by pomóc im znaleźć dobrą pracę i wyrwać się z trudnych i patologicznych środowisk.

CO ROBIMY?

Inspirujemy do nauki i poznawania świata nowych technologii. Przekazujemy komputery do nauki, organizujemy warsztaty i sesje inspiracyjne, organizujemy Hakersowe Korki – zdalne korepetycje z przedmiotów szkolnych, prowadzimy zdalne kursy z nowych technologii – programowania, grafiki komputerowej czy angielskiego, prowadzimy mentoring i pomagamy wejść na rynek pracy.

Docieramy do dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych, rodzin uboższych i wszelkich środowisk dysfunkcyjnych. Pomagamy także uchodźcom z Ukrainy.

Dzięki ponad setce firm półtora tysiąca komputerów trafiło do rodzin wykluczonych cyfrowo. Ponad 400 wolontariuszy spędziło łącznie piętnaście tysięcy godzin nauki by wesprzeć w edukacji ponad tysiąc dzieci z trudnych środowisk.

Hakersowe aktualności

Starbucks Polska wspiera Hakersów w walce  z wykluczeniem cyfrowym

Starbucks Polska wspiera Hakersów w walce z wykluczeniem cyfrowym

Już po raz drugi Starbucks Foundation stawia na projekt Hakersi od Fundacji Sarigato.Projekt wspiera rozwój technologiczny dzieci wykluczonych cyfrowo w Polsce. 20 listopada w Krakowie odbyło się oficjalne przekazanie symbolicznego komputera i otwarcie kolejnego...

Targi branżowe CSR i ESG®

Targi branżowe CSR i ESG®

Ostatnio mieliśmy okazję pojawić się w EXPO Kraków na targach branżowych, które były częścią wydarzenia CSR i ESG® - od ludzi dla ludzi!Kto uczestniczył w targach?Wydarzenie było dedykowane firmom, które związane są z tematyką społecznej odpowiedzialności,...

Fundacja Sarigato
ul. Biała Droga 13, 30-327, Kraków
Numer konta: 64 1160 2202 0000 0003 0400 5412