Kolejna firma w gronie SuperBohakerów. W ramach programu stypendialnego ufundowanego przez Ailleron, Hakersi zyskają lepsze przygotowanie pod kątem przyszłej ścieżki kariery. Przedstawiciele Ailleron dzielą się praktyczną wiedzą o rynku pracy, rekrutacji i przydatnych narzędziach.
W projekcie Hakersi uczestniczą dzieci i młodzież w wieku od 7 do 20 lat. Jako Fundacja Sarigato towarzyszymy im na różnych etapach rozwoju, również wtedy, gdy zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki na rynku pracy, poszukiwać stażu, dorywczego zajęcia czy stałego zatrudnienia. Wspierają nas w tym wspaniali SuperBohakerowie.
Kompetencje przyszłości w partnerstwie z Ailleron
Jak wynika z raportu „Future of Jobs 2025” przygotowanego przez Światowe Forum Ekonomiczne, do 2030 roku zostanie utworzonych 170 milionów nowych miejsc pracy na świecie, a znikną aż 92 miliony.
– Na jakich stanowiskach będą pracować dzisiejsi uczniowie? Trudno przewidzieć, zmiany zachodzą w niesamowicie szybkim tempie. Pewne jest jednak, że rozwój technologiczny wymaga ciągłej nauki i pogłębiania umiejętności cyfrowych, dlatego uczestnicy naszego projektu mają do wyboru różne ścieżki, mogą uczyć się programowania, poznawać nowe technologie i być na bieżąco z tematami dotyczącymi AI. Rozwijają kompetencje przyszłości, takie jak kreatywność, analityczne myślenie, rozwiązywanie złożonych problemów czy współpraca zespołowa – mówi Aleksandra Mieczkowska, koordynatorka projektu Hakersi. – Dzięki partnerstwu z Ailleron i programowi „Ailleron dla Hakersów” nasi podopieczni mają szansę lepiej przygotować się do wejścia na rynek pracy, poznać wiele praktycznych aspektów i poczuć się pewniej, bezpieczniej wobec czekających na nich wyzwań, co ma ogromne znaczenie również w wymiarze emocjonalnym.
Hakersi poznają świat pracy
W ramach programu Ailleron dla Hakersów odbywają się zajęcia technologiczne, regularnie prowadzone są także zajęcia z języka angielskiego i przedmiotów szkolnych. Ważnym elementem są warsztaty inspiracyjne, mające na celu wyposażyć młodych ludzi w praktyczną wiedzę oraz wskazówki dotyczące świata pracy i rekrutacji.
– Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaangażowanie Ailleron. Za nami fantastyczny warsztat online, podczas którego Hakersi mieli okazję poznać się z przedstawicielami Ailleron i podzielić się swoimi osiągnięciami, np. samodzielnie tworzoną stroną www i umiejętnościami graficznymi – wspomina Aleksandra Mieczkowska. Rozmowa dotyczyła m.in. takich zagadnień jak budowa ścieżki kariery, zawody przyszłości czy przygotowanie efektywnego CV, które przyciągnie uwagę rekruterów. Hakersi poznali możliwości rozwoju w Ailleron jako firmie specjalizującej się w usługach technologicznych dla sektora finansowego i w tworzeniu własnych produktów i innowacyjnych rozwiązań m.in. dla banków. To była okazja, by dowiedzieć się, jakie stanowiska oferuje Ailleron oraz z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie. W planach są kolejne spotkania i warsztaty inspiracyjne.
Ailleron stawia na edukację
– Współpraca z Fundacją Sarigato przy programie Hakersi wpisuje się w naszą strategię CSR (Corporate Social Responsibility), która koncentruje się na edukacji i społecznej odpowiedzialności biznesu. Firma angażuje się w projekty, które łączą technologię i rozwój społeczny, pokazując, że biznes może mieć realny wpływ na kształtowanie przyszłych pokoleń – mówi Weronika Rapacz, Employer Branding & Communications Specialist w Ailleron. – Dla Ailleron projekt Hakersi to coś więcej niż tylko inicjatywa edukacyjna – to sposób na realne wspieranie młodzieży w rozwijaniu ich kompetencji technologicznych oraz cyfrowych. Dostrzegamy w tym projekcie ogromną wartość, ponieważ umożliwia młodym ludziom, często w trudniejszej sytuacji życiowej, dostęp do wiedzy i umiejętności, które mogą zaważyć na ich przyszłości zawodowej. To wartościowa inwestycja w otwieranie nowych perspektyw przed dziećmi i młodzieżą. Trzymamy mocno kciuki za tych młodych ludzi i życzymy im wytrwałości w dążeniu do swoich celów.
– W Ailleron wierzymy, że technologia powinna być dostępna dla każdego, niezależnie od miejsca urodzenia czy sytuacji materialnej. Wiemy, że równe szanse w dostępie do edukacji technologicznej mogą przełożyć się na realne zmiany w życiu młodych ludzi, a my chcemy być częścią tej transformacji. Naszym celem jest inspirowanie młodych ludzi do odkrywania świata nowych technologii. To właśnie wśród nich mogą być przyszli inżynierowie, programiści czy innowatorzy, którzy wprowadzając nowe rozwiązania technologiczne mogą zmieniać świat na lepsze. Dając im szansę dziś, inwestujemy w przyszłość – podkreśla Karolina Strzelczyk, Head of People w Ailleron.