TROCHĘ O
FUNDACJI
Hakersowa siema leci w Twoją stronę i wielki uśmiech na powitanie!
Trudno jest jednym zdaniem powiedzieć, co my robimy ogólnie, ale lubimy opowiadać o tym tekstem, które wita Cię na stronie i jest naszą misją..
Wspieramy rozwój technologiczny dzieci wykluczonych cyfrowo.
Dajemy Hakersom (naszym podopiecznym) szansę na to by poprzez rozwój wiedzy i umiejętności technologicznej ich samodzielna dorosłość, po domu dziecka lub innym trudnym środowisku, po prostu była lepsza i stwarzała szanse.
Uprzedzając pytania – TAK, TY TEŻ MOŻESZ POMÓC sprawdź szczegóły tutaj: LINK
01
Kim jesteśmy?
Wiemy, że na początku można się w tym pogubić, ale z czasem wszystko staje się jasne.
Hakersi – dzieciaki uczestniczące w projekcie – uczące się na kursach, korkach itp. Są to mieszkańcy domów dziecka, pieczy zastępczych, świetlic środowiskowych oraz uchodźcy z Ukrainy. Najczęściej zgłaszają się do nas ich opiekunowie, czasami bezpośrednio Hakersi (bo coś usłyszeli od kolegów o nas).
SuperBohakerowie – to właściwie każdy, kto pomaga Hakersom. Od wielkich międzynarodowych korporacji, przez bardziej krajowe
i lokalne firmy, które zdecydują się przekazać sprzęt lub pomóc merytorycznie lub finansowo. Są to jednak przede wszystkim ludzie – tacy jak Ty. Wolontariusze, pracownicy firm, osoby, które wspierają Hakersów merytorycznie lub pracując z dziećmi. To wszystko, to są prawdziwi SuperBohakerowie. Bez nich nie dalibyśmy rady hakować przyszłości dzieci. Serio, serio.
No i są jeszcze fundacyjni SuperBohakerowie, czyli ludzie pracujący dla Fundacji Sarigato, których poznasz na pewno jeśli dołączysz do naszej ekipy.



02
Jak pomagamy?
Zapraszamy każde dziecko wykluczone cyfrowo i zainteresowane rozwojem technologicznym do wejścia na drogę Hakersa.
Droga to nieustający rozwój i praca, nie dajemy gotowych rozwiązań – dajemy wędkę, ryby muszą zacząć łowić sami. Dołączyć można na różnych etapach, Hakers decyduje sam, z czego chce skorzystać:
- Sprzęt do nauki – przekazujemy komputery tym, którzy go po prostu nie mają. Od tego zaczynamy walkę z wykluczeniem cyfrowym.
- Hakersowe korki – dzieciaki, które mają zaległości w podstawowej nauce szkolnej biorą udział w korepetycjach. Wszystko zdalnie z wykorzystaniem nowych technologii i świata cyfrowego.
- Warsztaty i sesje inspiracyjne – organizujemy warsztaty i krótkie sesje, pogadanki inspiracyjne. Wszystko po to, by pokazać jak szeroki jest świat digitalu i technologii, jak wiele ścieżek dalej do wybrania (programowanie, grafika, cyberbezpieczeństwo, robotyka itp)
- Kursy semestralne – Hakers, który wie czego chce spróbować zapisuje się na semestralne zajęcia z wybranej technologii. To już jest zobowiązanie na cotygodniowe spotkania w grupie ok. 4 osób przez min. 1 semestr.
- Mentoring – jeśli jakiś Hakers wykazuje się wyjątkowymi zdolnościami i chce mocno profesjonalizować swoją naukę, zapraszamy go na indywidualną pracę z mentorem. Dobieramy wszystko indywidualnie pod Hakersa i towarzyszymy mu w drodze by finalnie pomóc znaleźć pierwszy staż lub nawet pracę.


