Co zrobić z niepotrzebnym w firmie sprzętem komputerowym? Czy rzeczywiście nikt już z niego nie skorzysta? A gdyby tak… tchnąć w niego „drugie życie” i podarować tym, którzy są wykluczeni cyfrowo? Właśnie taka idea łączy marki społecznie odpowiedzialne z projektem Hakersi. Do grona SuperBohakerów dołączyła kolejna firma: HCL.
Czy „drugie życie” laptopa może stać się początkiem wciągającej przygody w świecie technologii? Zdecydowanie tak! Przekonała się o tym firma HCL, która wspólnie z nami zaangażowała się we wsparcie Hakersów z placówki Wesołe Małolaty w Krakowie.
Choć mogłoby się wydawać, że przekazanie sprzętu na inny użytek to działanie proste i szybkie, w przypadku międzynarodowej korporacji wymaga dopełnienia wewnątrzfirmowych procedur. Formalności w centrali firmy, bezpieczeństwo danych, komunikacja… to wszystko trwało i było czasochłonne. Ale pracownicy HCL nie zrażali się, cierpliwie działali i czekali. Wiedzieli, że przyświeca im piękny cel – wsparcie dzieci i młodzieży wykluczonej cyfrowej. Udało się, a radość i satysfakcja były ogromne! Doposażenie placówki okazało się dużym krokiem w stronę edukacji technologicznej. Dla dzieciaków to świetna szansa, by w czasie wolnym łączyć swoje pasje z nauką i zabawą. Dodatkowo, przekazaniu sprzętu towarzyszyło inspirujące spotkanie z wolontariuszami z HCL. Miro i Natalia przynieśli ze sobą nie tylko laptopy w prezencie, ale także ciekawe opowieści o pracy w branży IT.
Postaw na zero waste
E-waste, recycling sprzętu komputerowego, innowacje technologiczne…
Jeśli te zagadnienia są bliskie Twojej firmie, możesz je połączyć ze wsparciem dzieci i młodzieży, które mają trudniej w życiu. Przekazanie sprzętu i doposażenie placówek opiekuńczych to pierwszy krok, by przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu. Świetnym uzupełnieniem będzie także spotkanie z dziećmi w placówce. Przekazanie sprzętu komputerowego można połączyć np. z rozmową o pasjach, talentach i wymarzonych zawodach.