Wsparliśmy w edukacji już 2285+ dzieci Wesprzyj online

Wróć do listy

Grape Up - pomoc online
Grape Up – jak nie można offlinowo, to pomogą onlinowo
04.15.2021

Działamy razem już kilka lat na przeróżne sposoby. Pracownicy pomagali w nauce programowania naszym podopiecznym, wspierają w nauce zdalnej, przekazując komputery, oraz organizują zbiórki na rzecz młodych Hakersów.

Zbiórka świąteczna Grape Up

Świąteczne kiermasze

Przed pandemią Grape Up organizował w swoich biurach świąteczne kiermasze, na których łączył przyjemne z pożytecznym. Pracownicy piekli ciasta, które można było skosztować za dowolną wpłatę do hakersowej puszki (oj tak, też byśmy chętnie skosztowali ciasta zrobionego przez programistę! 🙂

Zrzutka patronowana

W momencie, gdy biura stoją puste, a pracownicy pracują zdalnie, Grape Up zorganizował zrzutkę patronowaną online na rzecz naszych podopiecznych – każdy mógł dorzucić coś od siebie bez wychodzenia z domu, tym samym fundując na przykład godzinę czy miesiąc nauki dla jednego z naszych podopiecznych.

Takie wsparcie pozwala nam na finansowanie zajęć z nowych technologii, zakup sprzętu, narzędzi i materiałów dydaktycznych dla naszych podopiecznych – dzieciaków w trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej. Innymi słowy możemy zapewniać dostęp do nauki, na który samodzielnie z różnych przyczyn nie mają jak sobie pozwolić. Ba, nierzadko nawet nie są świadome takich możliwości.

Zrzutka patronowana online Grape Up

Wykorzystanie niepotrzebnego już sprzętu

Grape Up dwukrotnie dołączył również do akcji przekazywania komputerów: przygotował, wyposażył i wysłał naszym podopiecznym sprzęt, który nie był już w firmie używany, ale który dzieciakom umożliwił swobodny dostęp do nauki.

Prowadzenie działań CSR w organizacji podczas pandemii jest oczywiście większym wyzwaniem, niż tradycyjnie. Ale w Grape Up nigdy nie zdecydowalibyśmy się z tego powodu na ograniczenie naszego wsparcia, m.in. dla Fundacji Sarigato. Wiedzieliśmy, że musimy wszystkie dotychczasowe działania dostosować do świata on-line. Oczywiście w jakiś sposób zdeterminowało to rodzaj wsparcia, na jaki się zdecydowaliśmy. Logistycznie najlepszym wyborem, na jaki mogliśmy sobie pozwolić, było przekazanie sprzętu do nauki zdalnej – to nie wymagało częstych spotkań, ani dużej grupy projektowej. Postanowiliśmy wesprzeć Fundację dodatkowo zbiórką on-line, w której wzięli udział nasi pracownicy (tutaj wspaniale sprawdziły się znane portale crowdfoundingowe!). Nie zdradzę żadnej złotej recepty, powiem tylko, że kluczem jest odpowiednia komunikacja wewnętrzna i empatyczny zespół.
Martyna Oczki, Grape Up

Psst! Tu młodzi Hakersi – dzieciaki, które poznają świat nowych technologii dzięki Fundacji Sarigato. Możemy Cię prosić o wsparcie naszej dalszej nauki przez przekazanie 1% podatku?
KRS 0000445475
Fundacja Sarigato
Cel szczegółowy: Hakersi

Zobacz więcej info o tej opcji wsparcia.
Wielka piona w podzięcie dla Ciebie! 🙂