Wsparliśmy w edukacji już 2285+ dzieci Wesprzyj online

Wróć do listy

Jak szkoła wyższa może działać społecznie
Jak szkoła wyższa może działać społecznie?
06.21.2021

Pogadajmy o współpracy NGO, ale tym razem nie z biznesem, a… z uczelnią! Jak sami doskonale się o tym przekonaliśmy, jest sporo ciekawych możliwości na zaangażowanie swoich studentów i pracowników, wsparcie działań fundacji czy dodanie wymiaru społecznego do uczelnianego eventu. Zresztą sami zobaczcie. 😉

Razem możemy więcej! NGO & uczelnie

WSEI wkręca Hakersów w swój hackathon

Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie już dwa razy organizowała hackathon Sheep Your Hack, w którym byliśmy zaangażowani. Prezeska Fundacji, Iwona, zasiadała w jury i oceniała prace uczestników. 

Dzięki temu mogliśmy wesprzeć merytorycznie ten event i jednocześnie dotrzeć do nowych osób – studentów, pracowników uczelni czy partnerów hackathonu. A to przekłada się na możliwość nowych współprac i jeszcze lepszej pomocy naszym podopiecznym.

Dodatkowo w pierwszej edycji stacjonarnej część wpłat sponsorów hackathonu wędrowało na naukę dla potrzebujących dzieciaków. Tym sposobem WSEI dało szansę partnerom na zrobienie czegoś dobrego przy okazji! 

Pierwsza edycja Sheep Your Hack

Politechnika Warszawska angażuje swoich studentów 

Studenci są chętni do działania i pomagania – widzieliśmy to już nieraz. A dzięki współpracy z Politechniką Warszawską, która pomagała nam w rekrutacji wolontariuszy, jeszcze łatwiej było nam do nich dotrzeć.

Tym sposobem studenci wspierali naszych podopiecznych w nauce szkolnej na Hakersowych Korkach i prowadzili zajęcia z nowych technologii.

Politechnika dołącza do akcji przekazywania sprzętu

Politechnika dołączyła również do akcji przekazywania kompów dzieciom wykluczonym cyfrowo. Zorganizowała zbiórkę sprzętu wśród studentów i pracowników. Każdy mógł przyjść na uczelnię i w wyznaczonym punkcie zostawić niepotrzebny już laptop, monitor czy słuchawki.

UEK robi event odpowiedzialny społecznie

Liga Rozwoju to świetny cykliczny projekt Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, który przez cztery tygodnie umożliwia uczestnikom zdalną naukę z różnorodnych dziedzin, np. dietetyka, historia sztuki czy CyberSecurity.

Liga Rozwoju wspiera Hakersów

Udział w Lidze jest płatny, a dochód z tej opłaty wstępnej przekazany został w ostatniej edycji naszym podopiecznym. Super sprawa, prawda? Nie dość, że można nauczyć się czegoś nowego, to dać szansę na rozwój dzieciakom, które mają trudną sytuację.

Trochę tych inspiracji jest, a przecież zawsze można wymyślić coś jeszcze innego, niezależnie od rodzaju działań czy możliwości. Przykłady wymienionych uczelni pokazują, że da się to robić efektywnie i efektownie. 😉 Jesteście zainteresowani działaniem dla naszych dzieciaków albo chcecie o coś dopytać? Czekamy na Wasze wiadomości na [email protected]!

Psst! Zastanawiasz się, jak pomóc uczelnią czy firmą online? Zobacz tę inspirację. 🙂