Wsparliśmy w edukacji już 2285+ dzieci Wesprzyj online

Wróć do listy

Verisk & Hakersi
Hakersi odkrywają Pythona z Veriskiem
09.02.2021

Jedną z firmy, które mocno zaangażowały się w naszą społeczność, jest Verisk. Poprowadzili kurs dla naszych starszych podopiecznych. Jak zaangażować ⅓ firmy w pomaganie? Sami zobaczcie!

Działalność charytatywna jest u nich czymś naturalnym, więc chętnie pomagają, organizując przykładowo coroczny tydzień wolontariatu. Tym razem postanowili podzielić się czymś bezcennym dla naszych podopiecznych – swoją wiedzą i umiejętnościami.

Stworzenie kursu od zera przynosi ogrom satysfakcji

Krakowski oddział Verisk prowadził zajęcia z programowania w Pythonie. Około 10 pracowników (z ówczesnej 30-osobowej ekipy) zaangażowało się w projekt. Samodzielnie przygotowali cały program zajęć, materiały i niezbędne narzędzia do nauki.

Uczestnicy zajęć mieli okazję zapoznać się z podstawowymi pojęciami z zakresu programowania w języku Python. Staraliśmy się pokazać, że programowanie może być niezłą zabawą, a oprócz tego może być bardzo cenną umiejętnością w pracy. Mamy nadzieję, że udało nam się to osiągnąć. Dodatkowo na sam koniec zorganizowaliśmy konkurs na najciekawszą modyfikację gry, którą omawialiśmy wcześniej na zajęciach. Dostaliśmy potem informację, że uczestnicy zrozumieli materiał i wyciągnęli cenną wiedzę z warsztatów.

Katarzyna Stopa, Pricing Data Analyst w Verisk

Nie trzeba znać polskiego, by się zaangażować

W tego typu projekt mogą się też zaangażować osoby anglojęzyczne. Co prawda dla naszych podopiecznych zajęcia z programowania od podstaw w innym języku są zbyt trudne na początku, ale takie osoby obcojęzyczne mogą pracować nad przygotowaniem zajęć. Tak jak w Verisk wszyscy chętni przyłączyli się do projektu. Tym sposobem część pracowała nad programem, planem i organizacją, a część bezpośrednio z dziećmi.

Prowadzenie zajęć i to jeszcze przygotowanych samodzielnie jest czasochłonne i wymaga sporo pracy. Mimo wszystko ekipa Verisk wskazuje na pozytywne efekty! Moim zdaniem warto się angażować w takie wydarzenia – dodaje Katarzyna Stopa – Dzięki takim akcjom pracownicy mają okazję lepiej się poznać, zintegrować oraz poczuć satysfakcję z udzielonej pomocy.

Verisk to jeden z tych SuperBohakerów, dla których pomaganie to coś więcej. Są przykładem na to, jak firma może to robić mądrze. Mega się cieszymy, że dołączyli właśnie do naszej społeczności! 🙂

Też chcesz się zaangażować? Ruszamy z rekrutacją wolontariuszy – zobacz szczegóły we wpisie.