Wsparliśmy w edukacji już 2285+ dzieci Wesprzyj online

Wróć do listy

Hakersi – podsumowanie semestru: liczby, kursy, mentoring i warsztaty STEAM
02.16.2023

W pierwszym semestrze nowego roku szkolnego w projekcie Hakersi udało się przeprowadzić wiele różnorodnych zajęć, które pozwoliły Hakersom zdobyć cenne umiejętności z dziedziny programowania, informatyki i technologii, nadrobić ewentualne luki, a nawet przygotować się do matury z angielskiego! Pora na liczby, czyli podsumowanie semestru!

Droga Hakersa w pierwszym semestrze

Hakersowe Kursy, cieszyły się, jak zwykle zresztą, największym zainteresowaniem. W sumie wzięło w nich udział 125 Hakersów, pod opieką 38 SuperBohakerów. W ciągu semestru uczyliśmy się m.in. z języka Java, Pythona czy C++, angielskiego w Minecrafcie, grafiki komputerowej, a nawet UX Design!

Nie zabrakło również chętnych na Hakersowe Korki. W ciągu semestru skorzystało z nich 18 uczniów, pod okiem 15 trenerów. Na korkach, których odbyło się łącznie 80 godzin, uczniowie mieli okazję uzyskać indywidualne wsparcie w nauce z przedmiotów szkolnych.

Sesje inspiracyjne i warsztaty to kolejny element Drogi Hakersa, który przyciągał uczestników. W pierwszym semestrze udział wzieło w nich 57 Hakersów, a prowadziło 14 nauczycieli. Warsztaty dotyczyły różnych zagadnień z dziedziny programowania i technologii, m.in. cyberbezpieczeństwa czy tworzenia stron internetowych. Łącznie na sesjach i warsztatach spędzono 38 godzin.

Warsztaty STEAM, czyli zajęcia z nauk ścisłych i technologii, to kolejny element programu, który cieszył się dużym zainteresowaniem. W ciągu semestru wzięło w nich udział 66 osób, a prowadzących było 8. Warsztaty trwały łącznie 855 godzin.

Mentoringiem, czyli indywidualnym wsparcie i opieką objętych zostało w pierwszym semestrze 7 uczniów. Mentoring prowadziło 8 SuperBohakerów, którzy poświęcili łącznie 310 godzin. Mentorzy pomagali uczniom w rozwiązywaniu problemów programistycznych oraz w doskonaleniu ich umiejętności.

Podsumowanie

Podsumowując, pierwszy semestr projektu Hakersi był bardzo intensywny i owocny. Udało się przeprowadzić wiele różnorodnych zajęć, które pozwoliły uczestnikom rozwijać swoje umiejętności z dziedziny programowania i technologii. Mamy nadzieję, że kolejne semestry będą równie owocne i przyniosą jeszcze więcej sukcesów! Kolejne podsumowanie semestru wypadnie na pewno jeszcze lepiej!

Nie byłoby to wszystko możliwe, gdyby nie wsparcie od naszych SuperBohakerów. To dzięki nim udało nam się zebrać niezbędne środki finansowe, wsparcie merytorczyne lub sprzętowe. Wszystkie wspierające nas instytucje znajdziecie na naszej stronie SuperBohakerowie. Wśród nich znajdziecie między innymi: State Street, Starbucks Foundation, Macopedia, Activemployee. 

Na koniec zachęcamy Was do śledzenia naszych kanałów na LinkedIn i Facebooku! A jeśli ciekawi Cię jak możesz dołączyć do naszej inicjatywy zajrzyj na te strony: Jak zostać SuperBohakerem (trenerem)? Jak zostać Hakersem (placówki)?