Wsparliśmy w edukacji już 1200 dzieci Wesprzyj online

Wróć do listy

Hakersi – podsumowanie semestru: liczby, kursy, mentoring i warsztaty STEAM
02.16.2023

W pierwszym semestrze nowego roku szkolnego w projekcie Hakersi udało się przeprowadzić wiele różnorodnych zajęć, które pozwoliły Hakersom zdobyć cenne umiejętności z dziedziny programowania, informatyki i technologii, nadrobić ewentualne luki, a nawet przygotować się do matury z angielskiego! Pora na liczby, czyli podsumowanie semestru!

Droga Hakersa w pierwszym semestrze

Hakersowe Kursy, cieszyły się, jak zwykle zresztą, największym zainteresowaniem. W sumie wzięło w nich udział 125 Hakersów, pod opieką 38 SuperBohakerów. W ciągu semestru uczyliśmy się m.in. z języka Java, Pythona czy C++, angielskiego w Minecrafcie, grafiki komputerowej, a nawet UX Design!

Nie zabrakło również chętnych na Hakersowe Korki. W ciągu semestru skorzystało z nich 18 uczniów, pod okiem 15 trenerów. Na korkach, których odbyło się łącznie 80 godzin, uczniowie mieli okazję uzyskać indywidualne wsparcie w nauce z przedmiotów szkolnych.

Sesje inspiracyjne i warsztaty to kolejny element Drogi Hakersa, który przyciągał uczestników. W pierwszym semestrze udział wzieło w nich 57 Hakersów, a prowadziło 14 nauczycieli. Warsztaty dotyczyły różnych zagadnień z dziedziny programowania i technologii, m.in. cyberbezpieczeństwa czy tworzenia stron internetowych. Łącznie na sesjach i warsztatach spędzono 38 godzin.

Warsztaty STEAM, czyli zajęcia z nauk ścisłych i technologii, to kolejny element programu, który cieszył się dużym zainteresowaniem. W ciągu semestru wzięło w nich udział 66 osób, a prowadzących było 8. Warsztaty trwały łącznie 855 godzin.

Mentoringiem, czyli indywidualnym wsparcie i opieką objętych zostało w pierwszym semestrze 7 uczniów. Mentoring prowadziło 8 SuperBohakerów, którzy poświęcili łącznie 310 godzin. Mentorzy pomagali uczniom w rozwiązywaniu problemów programistycznych oraz w doskonaleniu ich umiejętności.

Podsumowanie

Podsumowując, pierwszy semestr projektu Hakersi był bardzo intensywny i owocny. Udało się przeprowadzić wiele różnorodnych zajęć, które pozwoliły uczestnikom rozwijać swoje umiejętności z dziedziny programowania i technologii. Mamy nadzieję, że kolejne semestry będą równie owocne i przyniosą jeszcze więcej sukcesów! Kolejne podsumowanie semestru wypadnie na pewno jeszcze lepiej!

Na koniec zachęcamy Was do śledzenia naszych kanałów na LinkedIn i Facebooku! A jeśli ciekawi Cię jak możesz dołączyć do naszej inicjatywy zajrzyj na te strony: Jak zostać SuperBohakerem (trenerem)? Jak zostać Hakersem (placówki)?