Wsparliśmy w edukacji już 3034+ dzieci Wesprzyj online

Wróć do listy

I semestr 2020/2021 za nami!
02.23.2021

Od początku roku szkolnego 247 dzieciaków z całej Polski uczyło się z nami nowych technologii i rozwijało kompetencje cyfrowe na bezpłatnych, zdalnych kursach oraz korzystało z korepetycji.

Będziemy grać w gry!

Tworzenie stron internetowych, programowanie w Pythonie i JavaScript, robienie grafik komputerowych, nauka angielskiego czy STEAM w Minecraft Edu Edition – takie rzeczy robili nasi podopieczni na zajęciach! A dlaczego do niektórych zajęć wykorzystywaliśmy grę Minecraft?

Minecraft EDU to super narzędzie do nauki programowania niezależnie od wieku ucznia. Dla najmłodszych istnieje możliwość nauki w języku wizualnym, a dla starszych – JavaScript oraz Python. Dla młodszych uczestników takich zajęć to nauka na przykład o przyrodzie, a dla starszych – podstaw geometrii. Takich przykładów jest bardzo dużo, a wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni. Dodatkowo od razu możemy zobaczyć wynik swojej pracy w grze, ulepszać go, zmieniać i oczywiście bawić się tym – opisuje Ivanna, SuperBohaker-trener.

Bardzo mocno stawiamy na praktykę i zależy nam, aby dzieciaki miały możliwość tworzenia własnych prac i projektów. Dlatego poniżej z całą dumą prezentujemy kilka dzieł młodych Hakersów, które powstały w trakcie kursów!

Strony internetowe:
Wielki świąteczny test wiedzy – odważysz się sprawdzić, ile wiesz o świętach? 😉
Poradnik, jak zrobić Withera – wejdź i zostań mistrzem Minecrafta!

Gra w Scratchu – na krótką przerwę w pracy czy nauce

Galeria grafik naszych młodych, zdolnych artystów:

Syn korzystał z kursu Python. Co tydzień niecierpliwie czekał na zajęcia. Kurs był ciekawy i fajnie poprowadzony. Zaraz po zakończeniu syn opowiadał, czego się nauczył, a kiedy osiągał sukcesy, pękał z dumy. Panowie prowadzący byli bardzo mili i z super poczuciem humoru. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości korzystania z takich kursów i liczymy na więcej – opowiada jeden z opiekunów z Gdańska.

Mój podopieczny korzysta z zajęć w Hakersach i jest z nich bardzo zadowolony. Poznał nowe aplikacje do rysowania i do tworzenia modeli w 3D. Nauczył się korzystać z Discorda. Stał się bardziej kreatywny i śmiały. Kiedy zobaczyłam nagrany przez niego filmik, na którym buduje model z klocków Lego, to najpierw było niedowierzanie, a potem radość i duma. Wiem, że to dzięki tym zajęciom. Dziękuję i czekamy na jeszcze – dodaje jeden z opiekunów z niewielkiej wsi koło Siedlec.

Wspaniale jest nam czytać takie wiadomości, bo wtedy czujemy, że to, co robimy, ma sens! 🙂

Pomagamy w nauce zdalnej

Oprócz zajęć z nowych technologii organizowaliśmy też korepetycje online, aby wesprzeć dzieciaki w nauce szkolnej. Wspaniali wolontariusze pomagali między innymi w matematyce, fizyce, chemii czy angielskim. Niektórzy uczniowie skorzystali także z okazji i zapisali się na korepetycje z native speakerem!

Zeszły rok pokazał ogromne braki w dostępie do komputerów wśród dzieci, co stało się problemem po wprowadzeniu nauki zdalnej. Dlatego od listopada znowu wystartowaliśmy z akcją przekazywania komputerów, tym razem łącząc siły z warszawską inicjatywą #UwolnijZłomka. Do końca grudnia poszło prawie 300 komputerów do dzieci z całej Polski: do placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzin zastępczych i rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

To wszystko dzięki SuperBohakerom!

Wszystkie te działania nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie od wielu osób i firm, które pokazały, że pomagać można nawet w tak trudnym czasie. Nasza społeczność to, oprócz uczących się dzieci, także SuperBohakerowie, czyli: wolontariusze – trenerzy i korepetytorzy, którzy dają dzieciom swój czas, zaangażowanie i wiedzę, oraz firmy, które wspierają podopiecznych w różnych sposób.

Zobacz na te inspiracje:

  • State Street Bank Polska – przekazanie komputerów do nauki zdalnej oraz udzielanie korepetycji
  • Epam – organizacja zajęć z programowania oraz przekazanie komputerów do nauki zdalnej
  • Verisk – organizacja zajęć z programowania
  • Grape up – przekazanie komputerów do nauki zdalnej
  • Politechnika Warszawska – zorganizowanie zbiórki publicznej używanego sprzętu do nauki zdalnej na terenie uczelni
  • Getinge – zrzutka patronowana na rzecz dzieciaków, do której każdy pracownik, partner czy klient firmy mógł coś od siebie dorzucić

Zerknij na opcje wsparcia i zobacz, jak możesz się zaangażować indywidualnie lub całą firmą! 🙂

Psst! Tu młodzi Hakersi – dzieciaki, które poznają świat nowych technologii dzięki Fundacji Sarigato. Możemy Cię prosić o wsparcie naszej dalszej nauki przez przekazanie 1% podatku?
KRS 0000445475
Fundacja Sarigato
Cel szczegółowy: Hakersi

Zobacz więcej info o tej opcji wsparcia.
Wielka piona w podzięcie dla Ciebie! 🙂

Wróć do listy