Wsparliśmy w edukacji już 2285+ dzieci Wesprzyj online

Wróć do listy

Jak i komu przekazać 1% podatku?
02.01.2022

Temat wraca do nas jak bumerang na początku każdego roku. Podatki to jeden z pewnych i stałych elementów naszej rzeczywistości niezależnie od panujących okoliczności. Można jednak “przy okazji” smutnej czynności jaką jest płacenie podatków zrobić coś turbodobrego i dołożyć swoją cegiełkę do pomocy – przekazać jeden procent.

Czy 1% muszę dodatkowo dopłacić?

Nie, absolutnie nie! Słynny 1% jest odejmowany z kwoty, którą już i tak masz wyliczoną do zapłaty. Więc Ty nic więcej, ani ekstra nie musisz płacić, to fiskus oddaje nam – lub innej organizacji pożytku publicznego kawałek Twoich podatków.

Jak przekazać 1% podatku i komu?

Wiadomo, że nam :), a tak serio – procent możesz przekazać każdej organizacji mającej status organizacji pożytku. Te procenty potem pomagają nam działać i realizować nasze cele.

Przekazanie jest bardzo proste. Wystarczy w odpowiedniej rubryce Twojego PITu wpisać nazwę organizacji i KRS, na przykład nasz to: Fundacja Sarigato i numer KRS: 0000445475. Możesz w celu szczegółowym dopisać “Hakersi”.

I to na prawdę tyle i takie proste.

Jeśli prowadzisz działalność lub rozliczasz się z pomocą księgowej to wspomnij jej tylko o tym, że chcesz przekazać 1% i komu, a księgowość będzie wiedziała co z tym dalej zrobić.

Na co przeznaczany jest 1%?

To zależy od instytucji, która go otrzymuje. W Hakersach zebrane w ten sposób środki finansują zajęcia z programowania, grafiki komputerowej lub angielskiego, a także kupujemy komputery w dyski twarde, karty sieciowe, słuchawki dla dzieciaków wykluczonych cyfrowo. Mało tego – tworzymy Sale Hakersów w domach dziecka – sale komputerowe, w których dzieci mogą się uczyć i bawić. A wreszcie organizujemy warsztaty, zajęcia i tym podobne.