Wsparliśmy w edukacji już 2285+ dzieci Wesprzyj online

Wróć do listy

Pomogli pomagać
01.27.2022

Hakersi mieli uczyć się, poszerzać swoje kompetencje. Nadeszła jednak końcówka 2019 roku i nagle wszystko zaczęło się zmieniać. Okazało się, że kolejne rodziny zastępcze lub domy dziecka, stają w obliczu ogromnego wyzwania jakim jest dostęp do nauki zdalnej. Problem, o którym nikt wcześniej nawet nie pomyślał.

Hakersi wespół w zespół z #UwolnijZłomka zaczęli walczyć z cyfrowym wykluczeniem. Dzięki wielu firmom, a także osobom prywatnym wolontariusze z Uwolnij Złomka zaczęli naprawiać i ogarniać komputery, które później systematycznie trafiały do kolejnych dzieciaków. Skala jednak zdecydowanie nas zaskoczyła. Okazało się, że potrzebujemy miejsca na magazyn. I tutaj z pomocą zjawiła się Szkoła Główna Handlowa – popularny SGH.

To była jedna z tych sytuacji, kiedy “ktoś” wiedział, że cel jest ważny, a reszta to detale do ustalenia. I tak SGH udostępnił Hakersom i Wolontariuszom #UwolnijZłomka pomieszczenie do magazynowania przesłanego sprzętu i do prowadzenia napraw bieżących. Tak oto powstał wspaniały przykład społecznej odpowiedzialności akademickiej – ZŁOMIARNIA :), traktujemy tę nazwę bardzo pieszczotliwie!

Mija kolejny semestr, a końca pandemii nie widać. Mamy więc nadzieję, że SGH będzie jeszcze chwilę chciało nas gościć, a przecież cel mamy szczytny i chyba za bardzo nie przeszkadzamy w codziennej pracy :).