Wsparliśmy w edukacji już 2285+ dzieci Wesprzyj online

Wróć do listy

Komputery dla Szkoły Podstawowej i Gminnej Biblioteki
12.22.2021

Kilka dni temu, udało się nam sfinalizować współpracę z Santander Global Operations, innymi słowy sprzęt komputerowy trafił do Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Polaszkach, oraz Gminnej Biblioteki publicznej w Starej Kliszewie.

Jak wiecie zawsze zachęcamy firmy do przekazywania nam sprzętu, który potem może trafić do osób lub grup najbardziej potrzebujących. Zazwyczaj skupiamy się na naszych podopiecznych z domów dziecka, świetlic środowiskowych itp. Tym razem na prośbę darczyńcy sprzęt miał trafić do placówek wspierających edukację zdalną.

Santander Global Operations przekazało nam komputery i monitory, a dzięki wolontariuszom z Uwolnij Złomka udało się poskładać z przekazanego sprzętu praktycznie nowy sprzęt! Dokupiliśmy kilka dysków, trochę podzespołów et voilà! To naprawdę budujące jak kolejne firmy aktywnie włączają się w pomoc. Co na ten temat mówi sam darczyńca, czyli Santander Global Operations?

Jako Santander Global Operations czujemy się zobowiązani do wspierania lokalnych społeczności, w których jesteśmy obecni – realizujemy te działania w oparciu o strategię odpowiedzialnego biznesu. Dlatego też, w sytuacji gdy wystąpiła konieczność zastąpienia dotychczas używanego sprzętu komputerowego nowym, podjęliśmy decyzję o przekazaniu wymienianego, wciąż w pełni sprawnego sprzętu instytucjom edukacyjnym wspierając w ten sposób dzieci i proces nauczania zdalnego wymuszony okolicznościami. Sprawne przeprowadzenie tej operacji było możliwe dzięki wsparciu Fundacji Sarigato, która działa przeciw wykluczeniu cyfrowemu wraz z inicjatywą #UwolnijZłomka – cieszymy się że mogliśmy pomóc w realizacji tej istotnej misji.

Bartosz Marciniak, Dyrektor Generalny Santander Global Operations Polska

A my?

A my jak zwykle się cieszymy, że udało się pomóc. Mamy nadzieję, że uczniowie i korzystający z biblioteki.

Fakt, że pracy w Hakersach i Uwolnij Złomka systematycznie przybywa, świadczy o tym, że coraz więcej firm jest świadomych odpowiedzialności biznesu i faktycznie chcą się zaangażować w pomaganie. Wiedzieliśmy, że kompetencje cyfrowe to będzie nasza codzienność, ale sytuacja pandemiczna mocno przyspieszyła ten proces przemian. Część społeczeństwa nadal nie ma możliwości podnoszenia umiejętności z różnych powodów. Właśnie z takimi nierównościami staramy się walczyć w Hakersach. Ogromny wkład w tę akcję mieli także wolontariusze z Uwolnij Złomka, którzy pomogli technicznie przygotować sprzęt, aby był w pełni sprawny i dał dużo radości korzystającym.

Iwona Duda