Wsparliśmy w edukacji już 2285+ dzieci Wesprzyj online

Wróć do listy

“Pomaganie w Hakersi.pl? Dziwne, u mnie działa”, czyli hakersowa “siema” na ProductCamp 2022.
06.13.2022

“Będziemy bywać!” takie było ustalenie jakie podjęliśmy w Hakersach. Przecież według danych pandemia powolutku ustępuje, wracają ulubione festiwale, eventy i konferencje. W związku z tym my też powracamy!

Postanowiliśmy, że będziemy poszukiwać okazji, żeby spotykać się z Wami przy przeróżnych IT-owych okazjach. Ku naszej uciesze – pierwsza przyszła dość szybko i turboentuzjastycznie.

Odwiedziliśmy Product Camp i było cudownie!

Wystarczył jeden mail i dwa spotkania, a wiedzieliśmy, że flow pomiędzy Hakersami i organizatorami Product Camp jest i mamy na czym pracować. Spotkanie odbyło się drugiego i trzeciego czerwca w Gdyni i łączyło przedstawicieli wielu dziedzin związanych z IT – od projektantów po PMów i CEO, a pośród nich wszystkich – MY!

Organizatorzy, pomimo, że od pierwszej rozmowy do otwarcia konferencji było dość mało czasu, zadbali o pokazanie nas i zakomunikowanie naszej obecności. Za co serdeczne dzięki!

Hakersową rodzinę reprezentowała Dorota – nasza SuperBohakerka od ogarniania zajęć, korków, dydaktyki i Hakersów – więc sami rozumiecie, że to nie było jakieś tam uczestnictwo!

W ramach Product Camp wzięliśmy udział w Barcamp. Na spotkaniu z Hakersami była zacna grupa, ale nie oszukujmy się, na wydarzeniu bardzo skupionym na IT mówiliśmy o tym, jak naprawiamy świat i debugujemy system. Więc i tak jesteśmy bardzo zadowoleni, że przybyło około trzydziestu osób. I co najważniejsze – UDAŁO SIĘ NAM pozyskać nowych wolontariuszy!

Wnioski – cudnie było wreszcie znowu być na takim evencie, zobaczyć uśmiechy, a nie domniemane uśmiechy spod maseczek. Tematyka społeczna na evencie IT to zawsze trochę “kwiatek u kożucha” na pierwszy rzut oka, a mało kto wie, ile dzieciaków jest zagrożonych lub faktycznie wykluczonych cyfrowo.

Będziemy częściej na eventach. Śledźcie naszego Facebooka i LinkedIna po więcej informacji!