Wsparliśmy w edukacji już 2285+ dzieci Wesprzyj online

Wróć do listy

Fundacja Młodorośli
04.25.2022

Zabrzmi to może dość paradoksalnie, ale lubimy jak przybywa nam “roboty”, bo najczęściej oznacza, że komuś zaczęliśmy pomagać.

Tak jest i tym razem – 17 marca napisaliśmy na naszym Facebooku, że rozpoczynamy współpracę z Fundacją Młodorośli. I wreszcie możemy powiedzieć, że pojawiają się pierwsze owoce tej kooperacji.

Kim są?

Fundacja Młodorośli jest niezależną i apolityczną organizacją, która zaczęła działalność na początku 2020 roku. Fundacja Młodorośli swoją nazwę zawdzięcza ludziom, których najczęściej obejmuje swoją opieką – młodym wchodzącym w dorosłość.Fundatorem i reprezentantem Młodorosłych jest Olga Pajewska, która od 2015 roku prowadzi działania z dziećmi w placówkach wsparcia dziennego i placówkach opiekuńczo wychowawczych, a od 2018 roku pełni rolę kierownika Placówki Wsparcia Dziennego SPOT Jasnej Gwiazdy w Gdyni. W marcu 2020 roku Fundacja otworzyła grupę na Facebooku – Widzialna Ręka Trójmiasto, której celem jest sieciowanie osób potrzebujących i gotowych tej pomocy udzielić. Aktualnie grupa liczy już ponad 23 tysiące użytkowników.

Hakersi + Młodorośli

Ciężko jest sobie wyobrazić lepsze partnerstwo niż Hakersów i Młodorosłych. Podopieczni Fundacji rozpoczęli naukę na naszych kursach. Mamy nadzieję, jak zawsze zresztą, że kompetencje jakie pomożemy im zdobyć znacząco wpłyną na poprawę jakości życia jako dorosłych!

Dzieciaki związane z fundacją uczestniczą w organizowanych przez Hakersów kursach. Udało nam się też dostarczyć im komputery, które przygotowaliśmy w ramach Uwalnij Złomka.

Na początek zajęcia z Jakubem Mazurkiem z programowania blokowego w Minecraft.