Wsparliśmy w edukacji już 2285+ dzieci Wesprzyj online

Wróć do listy

Starbucks Polska wspiera Hakersów w walce z wykluczeniem cyfrowym
01.24.2024

Już po raz drugi Starbucks Foundation stawia na projekt Hakersi od Fundacji Sarigato.

Projekt wspiera rozwój technologiczny dzieci wykluczonych cyfrowo w Polsce. 20 listopada w Krakowie odbyło się oficjalne przekazanie symbolicznego komputera i otwarcie kolejnego TechLab od Hakersów, inaugurując tym samym rozpoczęcie nauki przez dzieciaki.

Pracownicy 46 krajów, w których jest obecny Starbucks, nominowali lokalne organizacje do udziału w Global Community Impact Grants. Wsparcie otrzymało ponad 90 organizacji z całego świata, w tym tylko 2 z Polski. Jedną z nich jest Fundacja Sarigato, która od lat wspiera w edukacji dzieci z tzw. trudnych środowisk w ramach projektu Hakersi.

Dotychczas w projekcie Hakersi udział wzięło ponad 2 285 dzieci z ponad 260 instytucji w Polsce. Fundacja Sarigato przekazała także 1 846 komputerów.

Współpraca partnerów jest kontynuacją działań z poprzednich lat i umacnia Starbucks Polska jako jednego z kluczowych graczy biznesowych wspierających walkę z wykluczeniem cyfrowym wśród dzieci w Polsce. Działania już zostały rozpoczęte i owocują w realizację zajęć stacjonarnych, online, w grupach i indywidualnych. Lekcje odbywają się w świetlicach środowiskowych, domach dziecka w rodzinach mających trudną sytuację materialną.Są to korepetycje, kursy, warsztaty inspiracyjne, eventy i mentoring.

20 listopada, pracownicy Starbucks Polska razem z przedstawicielami Fundacji Sarigato zainicjowali kolejny rok nauki. Organizatorzy przygotowali poczęstunek, wręczyli nagrody i  przeprowadzili sesję inspiracyjną o nowych technologiach dla krakowskiej Placówki Wsparcia Dziennego “Iskierka”. Został także przekazany symboliczny komputer do dalszej nauki pod szyldem TechLab od Hakersów. 

Trzymamy kciuki za wszystkie dzieci biorące udział w projekcie. Niech technologia będzie z Wami!