Wsparliśmy w edukacji już 2285+ dzieci Wesprzyj online

Wróć do listy

State Street Bank Polska – korki, tysiące kompów i granty na naukę
State Street Bank Polska – korki, tysiące kompów i granty na naukę
04.06.2021

Na nich zawsze możemy liczyć i są gotowi do odpowiedzi na najpilniejsze potrzeby. Razem dla dzieciaków w trudnej sytuacji działamy już kilka lat. Zobacz trzy inspiracje na mądrą i długofalową współpracę firma – NGO!

Granty na naukę dla dzieciaków w potrzebie

Dzięki wsparciu, które otrzymujemy w ramach grantów State Street, możemy sfinansować zajęcia w szkołach programowania i robotyki oraz zapewniać niezbędne narzędzia i sprzęt do nauki dla naszych podopiecznych. Łącznie 200 nastolatków wzięło udział w rocznych kursach z nowych technologii w ramach pomocy od State Street. Jest moc!

Kompy do nauki zdalnej

Moment przejścia na naukę online dla setek tysięcy dzieci w całej Polsce oznaczał jedno – utratę dostępu do szkolnej edukacji. Rodziny i placówki do tej pory muszą się mierzyć z brakiem sprzętu. W wielu miejscach wciąż na kilkanaścioro dzieci przypada jeden komputer. Muszą odrabiać lekcje na telefonach, a opiekunowie muszą wybierać, który podopieczny jest ważniejszy, weźmie udział w swoich lekcjach i zajmie jedyny komputer.

Od marca wystartowaliśmy z akcją przekazywania sprzętu potrzebującym dzieciakom, w co bardzo mocno zaangażował się State Street. Przed wakacjami przekazał 300 komputerów, które doposażyliśmy i wysłaliśmy dzieciom w całej Polsce. Po wakacjach, gdy znowu wróciliśmy do nauki zdalnej, otrzymaliśmy kolejnych 2700 sztuk i rozpoczęliśmy akcję drugi raz. Współpraca trwa dalej – w połowie lutego 2021 roku State Street przekazał nam prawie 400 monitorów!

Korki ze szkolnych przedmiotów

U wielu dzieciaków nauka zdalna spowodowała zaległości i problemy z ogarnięciem bieżącego materiału. Widząc to wśród naszych podopiecznych, postanowiliśmy od maja wystartować wspólnie ze State Street ze zdalnymi korkami dla dzieciaków w potrzebie, aby wesprzeć je w tej podstawowej edukacji.

“Nasza firma nie tylko miała okazję przekazać komputery dla potrzebujących dzieci w całej Polsce, ale także wielu wolontariuszy z firmy State Street Bank wspiera Fundację Sarigato, udzielając jej podopiecznym korepetycji. Jest to kolejna inicjatywa, w którą pracownicy bardzo chętnie się angażują. Przynosi ona dużo radości i satysfakcji obu stronom. Wolontariusze zauważają, że uczniowie poszerzają swoje kompetencje społeczne, coraz łatwiej komunikują się z naszymi pracownikami i chętniej otwierają się na innych. Uczniowie poznają naukę z trochę innej strony, a będąc traktowanym indywidualnie, chętniej niż na normalnej lekcji zadają pytania i dzięki temu lepiej poznają dany temat.”
Joanna Miksiewicz, Menadżer ds. Księgowości Funduszy oraz koordynatorka współpracy Hakersi – State Street.

Przez drugie półrocze 2020 roku zaangażowało się w to kilkadziesiąt pracowników! Popołudniami w swoim wolnym czasie pomagali dzieciom w językach obcych czy przedmiotach ścisłych. Nieraz dzieci miały korepetycje z native speakerem, dzięki czemu świetnie szlifowały swój angielski. 😉

W tym semestrze miałem możliwość brać udział w korepetycjach z języka angielskiego. Uczył mnie pan Patrick, mój native speaker. Te lekcje to była fascynująca nauka i bardzo wiele się nauczyłem. Pomogły mi one mówić płynniej po angielsku i rozszerzyłem swoje słownictwo. Zachęcam wszystkich do skorzystania i bardzo serdecznie polecam.”
Hakers Samuel

Absolutnie jarają nas takie wiadomości od dzieciaków!

Zerknij na opcje wsparcia i zobacz, jak możesz się zaangażować indywidualnie lub całą firmą! 🙂

Psst! Tu młodzi Hakersi – dzieciaki, które poznają świat nowych technologii dzięki Fundacji Sarigato. Możemy Cię prosić o wsparcie naszej dalszej nauki przez przekazanie 1% podatku?
KRS 0000445475
Fundacja Sarigato
Cel szczegółowy: Hakersi

Zobacz więcej info o tej opcji wsparcia.
Wielka piona w podzięcie dla Ciebie! 🙂