Wsparliśmy w edukacji już 2285+ dzieci Wesprzyj online

Wróć do listy

Zapisz się na zajęcia
Ruszamy z nowym semestrem – zapisz się!
03.26.2021

Już niedługo ponownie startujemy z bezpłatnymi semestralnymi kursami 2020/2021, więc otwieramy zapisy na poszczególne zajęcia. Spotkania online odbywają się raz w tygodniu, popołudniami w grupach kilkuosobowych. Kursy trwają do końca czerwca.

Kto może się zapisać na kursy?

Naszym celem jest wspieranie w rozwoju i usamodzielnianiu się dzieci, które mają trudniejszą sytuację. Dlatego nasze bezpłatne kursy kierujemy do tych, którzy z różnych przyczyn nie mają możliwości samodzielnie opłacać tego typu zajęć komercyjnych. W szczególności zapraszamy podopiecznych domów dziecka, świetlic środowiskowych, rodzin zastępczych czy rodzin, które są pod opieką miejskich ośrodków pomocy społecznej.

Grywalizacja!

Robimy wszystko, by nasze kursy nie były zwykłymi, nudnymi zajęciami, a świetną zabawą w grupie! Wierzymy, że to doskonała forma nauki, dlatego dodajemy niezastąpione elementy grywalizacji! Chcemy doceniać Wasze zaangażowanie, obecność i zachowanie przez cały semestr, więc przygotowaliśmy dla Was niespodzianki i materiały, które – mamy nadzieję – zmotywują do dalszej samodzielnej nauki przez zabawę. 🙂 Na koniec semestru dowiecie się, co i do kogo powędruje na podstawie pracy podczas wszystkich zajęć.

Na co można się zapisać?

Chcesz stworzyć bloga, na którym opowiesz o swojej pasji? Masz ulubioną stronę i sam chcesz taką zbudować? A może w przyszłości chciałbyś zostać WEBMASTEREM i tworzyć strony internetowe na zamówienie?

Podczas kursu poznasz tajniki HTML i CSS, co pozwoli Ci w prosty sposób wejść do świata technologii webowych. Nie wiesz, jak zacząć przygodę z programowaniem? Ten kurs to doskonały początek!

Język Python to najpopularniejsza technologia do nauki na początek! Podczas treningów krok po kroku przejdziesz przez podstawy języka, by na końcu stworzyć własną grę! Dowiesz się, czym dla programisty jest pętla, biblioteka, zmienna czy aktor. Programowanie to także nauka rozwiązywania problemów, wiele osób, które uczą się programowania lepiej sobie radzi z przedmiotami ścisłymi.

Jeśli poznasz podstawy tego języka, przed Tobą otworzy się wiele drzwi. Będziesz mógł zajmować się sztuczną inteligencją, uczeniem maszynowym, testowaniem oprogramowania czy nawet tworzeniem stron www!

Wiesz, że Pythona wykorzystuje się do tworzenia Netflixa czy YouTuba? Ten język jest też niezbędny, by zdać maturę z informatyki.

Zapraszamy do świata IT! To tutaj poznasz pierwsze pojęcia programistyczne i legendy z obszaru nowych technologii m.in.: Steve Jobs (twórca Apple), Elon Musk (twórca Tesli i SpaceX), Ada Lovelace (autorka pierwszego programu komputerowego).

Czym jest programowanie w Scratchu? Układaniem kolorowych puzzli, wydawaniem poleceń bohaterom programu i świetną zabawą! Podczas treningów będziesz tworzyć interaktywne gry, animacje, quizy.

To nie są korepetycje. To nie są ćwiczenia gramatyki. To nie jest nauka odmian czasowników.

Te treningi to podróżowanie po kontynentach w Minecrafcie. To rozmowy podczas wspólnych wyzwań i rozwiązywania problemów. To poznawanie instrukcji podczas budowania nowych światów. To zdrowa rywalizacja i interakcje z innymi członkami grupy.
Treningi rozwijają takie aspekty angielskiego, jak: konwersacje, słownictwo, pisanie i czytanie.

Każdemu użytkownikowi zapewniamy licencję na Minecrafta.

Ciekawi Cię, jak tworzone są grafiki w Twoich ulubionych grach komputerowych? Jaki jest proces przygotowania logo ulubionej marki czy symbolu drużyny piłkarskiej? Jak od środka wygląda świat grafików?

Jeśli interesują Cię te zagadnienia, to ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Poznasz zasady pracy z programem graficznym Inkscape, szczegóły kompozycji, kolorystyki, kształtów, a także przygotujesz elementy własnej gry komputerowej, w którą potem zagrasz!

Po tym kursie będziesz mógł dostrzec o wiele więcej w każdej grafice czy logotypie!

Te treningi to doskonały sposób na rozpoczęcie swojej przygody z programowaniem. Nauczysz się podstaw, które rządzą światem kodowania, a przez układanie specjalnych bloczków, stworzysz swoje pierwsze programy. Efekt gwarantowany i widoczny od razu!

Treningi przeznaczone są przede wszystkim dla młodszych dzieci.

To na pewno nie pierwszy raz, kiedy słyszysz o Minecrafcie. Ale czy wiesz, że można w nim też… programować w JavaScript? Dokładnie tak łączymy świetną zabawę, grę i naukę programowania dzięki wbudowanemu edytorowi kodów.

Wykorzystaj swoją ulubioną grę i poczuj, jak to jest stworzyć swój własny program! Jeśli gry przygodowe to Twój konik, na pewno spodoba Ci się na tych treningach.

UWAGA – jeśli w poprzednim semestrze uczestniczyłeś w zajęciach z programowania blokowego, to ta grupa jest dla Ciebie!

Podczas tych treningów głównym celem będzie tworzenie – nauczysz się, jak za pomocą komend zrozumiałych dla edytora Pythona wpływać na rzeczywistość Minecrafta. To nie cheaty, to programowanie! Zobacz, jak bardzo zmienia się rozgrywka, gdy masz dostęp do potężnego narzędzia, jakim jest edytor Pythona.

Zapisz się na ten kurs i zdobądź zdolność “zaklinania węża”! 😉

UWAGA – jeśli w poprzednim semestrze uczestniczyłeś w zajęciach z programowania blokowego, to grupa jest dla Ciebie!

Jak się zapisać?

Interesuje Cię jakiś kurs? Nie zwlekaj i zapisz się przez formularz: https://hakersi.pl/zgloszenia_hakersa/
Liczba miejsc ograniczona!
Pierwsze kursy startują od 8 kwietnia. Dokładne terminy wysyłamy po zgłoszeniu.

Masz jakieś pytania? Napisz do Ryśka na maila: [email protected]