Wsparliśmy w edukacji już 2285+ dzieci Wesprzyj online

Wróć do listy

Co to jest wolontariat pracowniczy? Historia współpracy z ABB
12.21.2022

Coraz więcej firm zaczyna zauważać, że społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) jest ważna dla ich sukcesu. CSR to strategia, w której firmy wychodzą poza swoje podstawowe obowiązki do prowadzenia działalności gospodarczej i angażują się w działania, które mają pozytywny wpływ na społeczeństwo i środowisko. Firmy wykorzystują wolontariat pracowniczy, jako sposób na budowanie swojej marki i zwiększanie lojalności klientów. Poprzez zobowiązanie się do wspierania wybranych inicjatyw i programów, firmy mogą pokazać, że są one przyjazne dla społeczeństwa i dbałe o środowisko.

CSR może przybierać wiele różnych form: od finansowego wsparcia organizacji dobroczynnych, po określone procesy produkcyjne, które redukują wpływ firmy na środowisko. Firmy mogą również angażować swoich pracowników w działania na rzecz społecznych inicjatyw i wspierać edukację w społecznościach, w których działają.

Z taką inicjatywą zgłosili się do Hakersów dobrzy ludzie z ABB, którzy chcieli pomóc naszym podopiecznym. Wykorzystaliśmy to, co mieli najlepszego, czyli ich wiedzę popartą doświadczeniem.

W ten prosty sposób w dwóch placówka odbyły się (wyjątkowo stacjonarnie) zajęcia warsztatowe z zakresu bezpieczeństwa w sieci, które poprowadzili SuperBohakerowie Paulina, Franciszek, Paweł, Aleksandra, Martyna, Marcin.

Łącznie z zajęć skorzystało piętnastu Hakersów ze świetlic Siemacha i Centralka. Zainteresowania, ale i znajomość zagadnień wśród uczestników zaskoczyło nawet prowadzących. 

Hakersi na koniec zostali uhonorowani medalami. Mamy nadzieję, że widza, która zdobyli lub poszerzyli, przyda im się w dorosłym życiu.

Zdjęcia z warsztatów zobaczysz na profilu Fundacji Sarigato na LinkedIn lub na profilu Hakersów na Facebooku!

CSR jest ważnym elementem strategii biznesowej każdej firmy. Pomaga zbudować pozytywny wizerunek marki, zwiększyć lojalność klientów i poprawić wyniki finansowe firmy. Firmy, które włączają CSR w swoje strategie, są w stanie pozytywnie wpływać na społeczeństwo i środowisko, a jednocześnie osiągać sukces biznesowy. Aby skutecznie wdrożyć CSR, firmy powinny określić konkretne cele, które chcą osiągnąć i wybrać odpowiednie strategie, które im pomogą w realizacji tych celów.

Jeśli rozwijacie się lub jesteście jakiegoś teamu i chcielibyście wpleść wolontariat w krwioobieg firmy, to koniecznie zgłaszajcie się do nas. Stwórzmy coś fajnego!

Koniecznie zerknij do tego wpisu i poczytaj co możesz zrobić w swojej firmie. Co prawda te pomysły dotyczą Bożego Narodzenia w firmie, ale przecież nowy rok, to pierwszy dzień wiosny, ferie, walentynki. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!