Wsparliśmy w edukacji już 2285+ dzieci Wesprzyj online

Wróć do listy

Liga Rozwoju
Liga Rozwoju – przykład na studencki event społeczny
08.03.2021

Eventy odpowiedzialne społecznie to nie tylko domena firm. Wielokrotnie przekonaliśmy się, że takie wydarzenia organizują również… studenci! I o takim przykładzie chcemy Wam dzisiaj opowiedzieć. Poznajcie Ligę Rozwoju. 🙂

Czym jest Liga Rozwoju?

To projekt Koła Naukowego Rozwoju Osobistego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jego celem jest przede wszystkim poszerzanie horyzontów uczestników i prowadzących. Dotychczas Liga polegała na prowadzeniu 24-dziennych wyzwań przez pasjonatów swojej dziedziny. Prowadzenie danej Ligi jest możliwe dla każdego, kto czuje się na siłach i przygotuje plan wraz z materiałami w wyznaczonym terminie. Ostatnia edycja zebrała 10 pasjonatów, którzy poprowadzili dla 74 uczestników osiem lig z różnych zagadnień: ABC dietetyki, Historia sztuki, Efektywne uczenie się, CyberSecurity, Dydaktyka, Podstawy Excela, Język norweski, Psychologia w praktyce.

Samo wyzwanie zrzesza osoby chętne do nauki nowych rzeczy/powtórzenia swojej aktualnej wiedzy poprzez zadania z danego zagadnienia z dołączoną do nich teorią. Pieniądze zebrane podczas rekrutacji Uczestników przekazywane są w pełni na wybrany cel charytatywny. Zysk dla nich jest potrójny: wiedza, wsparcie celu charytatywnego, możliwość wygrania interesujących nagród.

Kamil Skalny, koordynator ostatniej edycji Ligi Rozwoju

Skąd pomysł na społeczny wymiar projektu?

Liga wyrosła z innego projektu Koła – Szkolenia Językowe. Wszystkie tego typu działania staramy się prowadzić tak, aby były społecznie przydatne. Tymi wartościami kieruje się również Stowarzyszenie Rozwoju Osobistego SEED, które tworzą osoby związane z KNRO. Bez niego tegoroczna zbiórka nie byłaby możliwa. Charytatywność projektu wynikła głównie z prostej chęci pomagania jeszcze mocniej, w szczególności tym, którzy w życiu mają ciężej. 

Wybór fundacji, którą wesprzemy, nie był prosty, bo taka decyzja musi być podjęta wspólnie. Niemniej jednak w Hakersach przekonało nas głównie działanie na rzecz dzieciaków. To są działania mocno zbliżone do naszych, gdyż również są ze strefy edukacyjnej. A co ważniejsze, Hakersi starają się rozwiązać problem wykluczenia cyfrowego, który obecna sytuacja znacząco uwypukliła.

Kamil Skalny, koordynator ostatniej edycji Ligi Rozwoju

Łącznie Liga Rozwoju zebrała 1045 zł, za co zakupiła nagrody edukacyjne dla naszych podopiecznych, które podarowaliśmy im na koniec semestru. Takim sposobem doceniamy dzieci za ich pracę i zaangażowanie, i jednocześnie pokazujemy, że samodzielna nauka wcale nie musi być nudna. 😉

Dziennik 29 - interaktywna książka, jedna z nagród podarowanych przez Lgię

PS. Nie widzieliście jeszcze naszego rocznego podsumowania? To koniecznie wpadajcie do naszego wpisu i zobaczcie, co działo się w Hakersach przez ostatni rok szkolny!