Wsparliśmy w edukacji już 2285+ dzieci Wesprzyj online

Wróć do listy

Nowy semestr, nowe wyzwania
03.21.2022

Oficjalnie rozpoczęliśmy kolejny semestr “hakersowej nauki”. Za nami oficjalna gala, na której, w towarzystwie Hakersów (uczestników Hakersowych Kursów i Hakersowych Korków), a także SuperBohakerów (osób i firm wspierających naszą pracą), podsumowaliśmy kolejny semestr działalności.

Jeśli chcesz obejrzeć całą galę, to jest dostępna na naszym kanale YouTube, o tutaj -> LINK.

Odrobiną podsumowań chcielibyśmy też podzielić się z Wami.

Kim są Hakersi?

Dla tych, którzy są u nas pierwszy raz (to możliwe w ogóle?), Hakersi to projekt Fundacji Sarigato, w ramach którego, prowadzone są kursy i korepetycje. Jednak ani to nie są zwykłe kursy, ani zwykli słuchacze. Naszymi podopiecznymi są mieszkańcy domów dziecka, rodzin zastępczych, uczestnicy świetlic środowiskowych. Oferujemy im kursy z zakresu IT (lub szerzej – kompetencji cyfrowych), które w przyszłości pozwolą na znalezienie lepszej pracy. Hakersowe Korki, to natomiast korepetycje z różnych szkolnych przedmiotów, żeby żaden Hakers nie miał “tyłów w szkole”.

Zajęcia prowadzą SuperBohakerowie, czyli osoby, które zgłaszają się do nas i chcą poświęcić trochę czasu na naukę naszych Hakersów.

Podsumowanie pierwszego semestru

To pierwsza fantastyczna statystyka, jaka pojawiła się w trakcie podsumowania. Liczba Hakersów w pierwszym semestrze przekroczyła dwustu słuchaczy! Innymi słowy Ponad dwieście dzieciaków w całym kraju uczestniczyło w naszych zdalnych zajęciach.

W prowadzenie tych zajęć zaangażowało się ponad osiemdziesięciu osób. 

Dokładnie było to dwustu osiemnastu Hakersów i osiemdziesięciu ośmiu SuperBohakerów!

Innymi słowy udało nam się powiększyć obie grupy.

Łącznie Hakersi uczyli się przez dwa tysiące siedemset godzin! Innymi słowy gdyby przeliczyć to na dni, to ponad sto dni nauki non stop!

Kolejny semestr

Ze względu na statystyki byliśmy bardzo pozytywnie nastawieni do kolejnego semestru. Ze względu na fale uchodźców z Ukrainy, włączyliśmy się także w pomoc dla nich. Dlatego “niestety” nasze statystyki będą wyższe. O naszych działaniach dla uchodźców przeczytasz w tym wpisie (LINK).