Wsparliśmy w edukacji już 2285+ dzieci Wesprzyj online

Wróć do listy

Zostań Hakersem
Zostań Hakersem i wejdź do świata nowych technologii!
09.15.2021

Ruszamy z kursami na nowy semestr! Zapraszamy Cię do fascynującego świata gier, programowania i świetnej zabawy. Wybierz tematykę, która Cię zainteresowała i zapisz się przez formularz: https://hakersi.pl/zgloszenia_hakersi/

Jak to wygląda w praktyce?

Jeszcze kilka kwestii organizacyjnych, które mogą być dla Ciebie ważne. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu popołudniami w określonych terminach. Zwykle trwają 1-1,5 godziny. Odbywają się w pełni zdalnie w grupach maksymalnie czteroosobowych. Przed startem zajęć wyślemy Ci niezbędne informacje o tym, jak się przygotować, a poza tym jesteśmy cały czas do Twojej dyspozycji w razie potrzeby.

Jaka technologia dla jakiego wieku?

  • Scratch 8-11 lat
  • Programowanie blokowe w Minecraft Edu Edition 8-11 lat
  • Angielski w Minecraft Edu Edition 8-16 lat
  • Grafika komputerowa 8+ lat
  • Programowanie w Pythonie w Minecraft Edu Edition 12-16 lat
  • Programowanie w JavaScript w Minecraft Edu Edition 12-16 lat
  • Tworzenie stron internetowych 12+ lat
  • Programowanie w Pythonie 12+ lat

Ucz się razem z nami i zdobywaj nagrody ze Skrzyni Hakersa!

Nasze kursy to nie są zwykłe, nudne zajęcia, a świetna zabawa w grupie! Doceniamy Twoje zaangażowanie, obecność i zachowanie przez cały semestr, więc przygotowujemy niespodzianki i materiały, które – mamy nadzieję – zmotywują do dalszej samodzielnej zabawy z nowymi technologiami. Wrzucamy do Skrzyni Hakersa nagrody, a na koniec semestru dowiesz się, co i do kogo powędruje na podstawie pracy podczas wszystkich zajęć.

Na co możesz się zapisać?

Chcesz stworzyć bloga, na którym opowiesz o swojej pasji? Masz ulubioną stronę i sam chcesz taką zbudować? A może w przyszłości chciałbyś zostać WEBMASTEREM i tworzyć strony internetowe na zamówienie?

Podczas kursu poznasz tajniki HTML i CSS, co pozwoli Ci w prosty sposób wejść do świata technologii stron internetowych. Nie wiesz, jak zacząć przygodę z programowaniem? Ten kurs to doskonały początek!

Język Python to najpopularniejsza technologia do nauki na początek! Podczas treningów krok po kroku przejdziesz przez podstawy języka, by na końcu stworzyć własną grę! Dowiesz się, czym dla programisty jest pętla, biblioteka, zmienna czy aktor. Programowanie to także nauka rozwiązywania problemów, a wiele osób, które uczą się programowania lepiej sobie radzi z przedmiotami ścisłymi.

Jeśli poznasz podstawy tego języka, przed Tobą otworzy się wiele drzwi. Będziesz mógł zajmować się sztuczną inteligencją, uczeniem maszynowym, testowaniem oprogramowania czy nawet tworzeniem stron www!

Wiesz, że Pythona wykorzystuje się do tworzenia Netflixa czy YouTuba? Ten język jest też niezbędny, by zdać maturę z informatyki.

Podczas tych treningów głównym celem będzie tworzenie – nauczysz się, jak za pomocą komend zrozumiałych dla edytora Pythona wpływać na rzeczywistość Minecrafta. To nie cheaty, to programowanie! Zobacz, jak bardzo zmienia się rozgrywka, gdy masz dostęp do potężnego narzędzia, jakim jest edytor Pythona.

Zapisz się na ten kurs i zdobądź zdolność „zaklinania węża”! 

To tutaj poznasz pierwsze pojęcia programistyczne i legendy z obszaru nowych technologii m.in.: Steve Jobs (twórca Apple), Elon Musk (twórca Tesli i SpaceX), Ada Lovelace (autorka pierwszego programu komputerowego).

Czym jest programowanie w Scratchu? Układaniem kolorowych puzzli, wydawaniem poleceń bohaterom programu i świetną zabawą! Podczas treningów będziesz tworzyć interaktywne gry, animacje, quizy, w które zagrają Twoi koledzy!

To nie są korepetycje. To nie są ćwiczenia gramatyki. To nie jest nauka odmian czasowników.

Te treningi to podróżowanie po kontynentach w Minecrafcie. To rozmowy podczas wspólnych wyzwań i rozwiązywania problemów. To poznawanie instrukcji podczas budowania nowych światów. To zdrowa rywalizacja i interakcje z innymi członkami grupy.

Treningi rozwijają takie aspekty angielskiego, jak: konwersacje, słownictwo, pisanie i czytanie.

Każdemu użytkownikowi zapewniamy licencję na Minecrafta.

Ciekawi Cię, jak tworzone są grafiki w Twoich ulubionych grach komputerowych? Jaki jest proces przygotowania logo ulubionej marki czy symbolu drużyny piłkarskiej? Jak od środka wygląda świat grafików?

Jeśli interesują Cię te zagadnienia, to ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Poznasz zasady pracy z programem graficznym, szczegóły kompozycji, kolorystyki, kształtów, a także przygotujesz elementy własnej gry komputerowej, w którą potem zagrasz!

Po tym kursie będziesz mógł dostrzec o wiele więcej w każdej grafice czy logotypie! Zapisz się i zostań cyfrowym artystą!

Te treningi to doskonały sposób na rozpoczęcie swojej przygody z programowaniem. Nauczysz się podstaw, które rządzą światem kodowania, a przez układanie specjalnych bloczków, stworzysz swoje pierwsze programy. Efekt gwarantowany i widoczny od razu!

To na pewno nie pierwszy raz, kiedy słyszysz o Minecrafcie. Ale czy wiesz, że można w nim też… programować w JavaScript? Dokładnie tak łączymy świetną zabawę, grę i naukę programowania dzięki wbudowanemu edytorowi kodów.

Wykorzystaj swoją ulubioną grę i poczuj, jak to jest stworzyć swój własny program! Jeśli gry przygodowe to Twój konik, na pewno spodoba Ci się na tych treningach.

Interesuje Cię jakiś kurs?

Nie zwlekaj, bo liczba miejsc jest ograniczona! Wybierz tematykę i zapisz się przez formularz zgłoszeniowy: https://hakersi.pl/zgloszenia_hakersi/

Masz jakieś pytania? Napisz do Doroty na maila: [email protected]
Zapraszamy też wychowawców, opiekunów i rodziców na spotkania online z ekipą Fundacji – terminy do ustalenia indywidualnego 🙂